„Хај стрит“ модели од пролетните колекции, по примерот на луксузните марки

Пролетната сезона, што се однесува до чантите, ќе биде прилично возбудлива во необичните, впечатливи дизајни.

По примерот на луксузните модни марки (оваа година во инпирација водат помладите брендови), популарните „хај стрит“ брендови ги најавија своите фаворити за пролетната сезона.

Cult Gaia / Mango

Зара во понудата ја вклучи хит верзијата на чантата „Сити“ од Баленсиага, совршен модел за деловни жени кој е и прилично практичен (зашто собира многу предмети).

Слична на популарната Мармонт чанта од Гучи, најдовме во колекцијата на Манго, секако по многу попристапна цена. Новиот модел на Гучи пак, чантата „Тифоза“, најде свој двојник во моделот на Reserved.

Во продолжение погледнете ги хит чантите за пролет 2019.

Balenciaga / Zara

Gucci / Mango

Gucci / Reserved

Staud / Reserved

Staud / Mango

Cult Gaia / Zara

x

Check Also

Македонски студентки на Зоохакатон со проект за подигнување на јавната свест за трговија со животни  

Студентките Сара Јованова и Елмедина Мислими од Факултетот за ветеринарна медицина-Скопје изработија ...