„Хај-стрит“ верзија на балетанките од Гучи – по достапна цена во Зара

Кога минатата сезона луксузната италијанска модна марка Гучи ги лансираше балетанките од плиш со доминантна панделка на предниот дел, набрзо станаа хит меѓу трендсетерките и воопшто, најпосакувани обувки на сезоната есен 2016. За жал, поради нивната екстремно висока цена многумина – иако се вљубија во нив – не беа во можност да си ги дозволат.

Но, Зара пријатно не изненади со сличен модел на балетанки од плиш, подеднакво со голема панделка и секако, со прифатлива цена.

Достапни се во две бои – сина и црна.

x

Check Also

Македонски студентки на Зоохакатон со проект за подигнување на јавната свест за трговија со животни  

Студентките Сара Јованова и Елмедина Мислими од Факултетот за ветеринарна медицина-Скопје изработија ...