Haute стил на улиците од Couture ревиите во Париз

Оваа сезона фенси стилот беше неизбежен на париските улици за време на ревиите на висока мода во Париз.

slika7

Освен ѕвездите кои ги окупираа првите редови, не толку познатите гости го покажаа својот беспрекорен стил и чувство за комбинирање на трендовските парчиња облека и модни додатоци.

Инспирирајте се од галеријата.

x

Check Also

Повеќе харизма во личниот стил, со помош на додатоци

За многумина, зборот „стил“ претставува термин резервиран за изглед како од списанија ...