Хејли Болдвин е најсексапилната жена на светот, посекси и од Џиџи и Бела Хадид

20-годишната глумица Хејли Болдвин ( ќерката од Стивен Болдвин и внука на Алек Болдвин) се најде прва на листата на најсекси жени, објавена од списанието Максим.

Во модниот свет пак, таа моментно е актуелна со новата кампања на модната марка Guess, каде позира за колекцијата за пролет/лето 2017.

Покрај Хејли на листата на најсекси жени во светот се најдоа и  актерката Марго Роби, пејачката Кети Пери, Зои Кравиц и манекенките Бела и Џиџи Адид.

x

Check Also

Оваа неделеа во Битола гостува легендарната Неда Арнериќ со претставата “Се извинуваме, многу се извинуваме“

Легендарната Неда Арнериќ, српска и поранешна југословенска филмска, театарска и тв-глумица која ...