Хејли Болдвин ја претстави пролетната колекција на Weekend MaxMara (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Пролетната колекција на модната марка Weekend MaxMara е насловена Nantucket. За рекламната кампања позира Хејли Болдвин, глумица и од неодмана сопруга на Џастин Бибер. 

Италијанската модна марка во дизајните за потоплите денови акцентот го става на шаренилото – весели принтови, цветови, карирани материјали и риги. Палетата на бои е подеднакво богата, доминираат жолтата, сината и црвената нијанса. Погледнете дел од колекцијата на Weekend MaxMara за пролет 2019. 

x

Check Also

Македонски студентки на Зоохакатон со проект за подигнување на јавната свест за трговија со животни  

Студентките Сара Јованова и Елмедина Мислими од Факултетот за ветеринарна медицина-Скопје изработија ...