Хит фустанче од MANGO – „бестселер“ за пролет 2018

Во преубава боја, сина, и со лелеав материјал, Манго има бестселер во новата колекција.

Во категоријата на фустани, листата на бестселер ја предводи лесниот, разигран и малку проѕитен фустан од шпанската модна марка Манго.

Моделот е дизајниран во една од најбараните нијанси на пролетта.

Плисираниот фустан со совршена миди должина е одличен и за посвечени пригоди, за вечерни излегувања, како и за егенатен изглед на работното место.

Го забележуваме на првото место од нашата шопинг листа.

x

Check Also

Црни модни изгледи за зима 2019/20 од & Other Stories

„Фрлете“ погледн на црните модни комбинации од модната марка & Other Stories дизајнирани ...