Хит модно парче – Фармерки со висок струк од Zara во стилот на 80-те

Фармерките со висок струк, инспирирани од модата на 80-те години, се најпосакуваното модно парче за сезоната пролет/лето 2018 за љубителите на „кежуал“ стилот.

Вакви фармерки најдовме во пролетната колекција на Зара и тоа во неколку модели –  од „скини“ до стандардни сини па се до црни, сиви и зелени модели. Супер „стојат“ со популарните бели чизми и трендовските блузички со „спуштени раменици“.

Проверете во фотогалеријата.

 

x

Check Also

Фолтин на минусни температури ја собра Битола на Зимска приказна

Синоќа во Битола со големиот концерт на Фолтин започна “Зимска приказна” проект ...