Хит модно парче од ZARA – Бела проѕирна кошула

Проѕирната бела кошула со точки од Зара за кратко време се покажа како must have модно парче на сезоната.

Одлична е за посвечени и вечерни модни комбинации. Ја носиме во комбинација со трендовско здолниште или со пролетни фармерки, широки „палацо“ панталони, како и со летен костум. Совршено изгледа кога ја комбинираме и со останат дел од бела гардероба – бели сандали и бели панталони/фармерки.

Проѕирната кошула го постигнува посакуваниот ефект кон кој тежиме кога се одлучуваме за вакви, нешто повпечатливи модни парчиња.

x

Check Also

Капчиња и сламени шапки за лето 2019, еве каде да ги купите најубавите модели

Еден од најпотребните модни додатоци за топлите денови, покрај очилата за сонце, ...