Хит пролетни чевли од MANGO и од ZARA (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ѕирнавме во пролетните колекции на двата популарни „хај стрит“ бренда Манго и Зара, и…-понудата на чевли е подобра од очекуваното!

zara

Добрата вест е што се враќаат на модната сцена силните бои, веселите нијанси, впечатливите детаљи, а потпетиците се женствени – не премногу високи, а тенки. Наш фаворит се жолтите тонови на чевли со модерни дизајни кои ги најдовме и во пролетната колекција на Манго, и кај Зара. Нежните пастелни тонови, пак, како и белите чевли и трендовските со зебра принт, ќе ја освежат секоја модна комбинација особено во деловната атмсофера.

mango

Чевлите во црвена боја се супер за вечерни изегувања, а ние би ги носеле и во комбинација со „слим фит“ фармерки.

Погледнете ги нашите фаворити во фотогалеријата.

mango

mango

mango

mango

mango

mango

zara

zara

zara

zara

x

Check Also

& Other Stories ја претстави колекцијата за меѓу сезоните

Преземете го стилот инспириран од Лос Анџелес со дизајни од креаторите на ...