Хитот Freedom на Џорџ Мајкл доби нов спот со модерни супермодели (ВИДЕО)

Прославувајќи ја 26-годишнината од популарниот хит на Џорџ Мајкл „Freedom! ’90“, американскиот Вог лансираше нов видео спот во кои глумат модерните супермодели.

Адриана Лима во Ралф Лорен

Адриана Лима во Ралф Лорен

Ен Еверс во Том Форд

Ен Еверс во Том Форд

Така на местото на Кристи Тарлингтон, Наоми Кемпбел, Синди Крафорд и Линда Евангелиста, сега позираат Адриана Лима, Ан Еверс, Џоан Смолс, Ирина Шаик…, облечени во парчиња од новите колекции на популарните луксузни модни марки.

Џоан Смолс во Алтузара

Џоан Смолс во Алтузара

Иман Хамам, Андреа Диакон и Ен Еверс во Мајкл Корс

Иман Хамам, Андреа Диакон и Ен Еверс во Мајкл Корс

Адријана Лима во Марк Џејкобс

Адријана Лима во Марк Џејкобс

Ирина Шаик во Марк Џејкобс

Ирина Шаик во Марк Џејкобс

 

Не пропуштајте го видеото.

 

x

Check Also

Дали Парис Хилтон е бремена? Одговорот доаѓа преку подкаст

По веста што вчера ги преполни „госип“ порталите, Парис Хилтон добива низа ...