ХОРОСКОП ЗА ФЕВРУАРИ 2021: Среќен месец за Овните, изненадувања за Близнаците, големи емоции за Вагите…

Во февруари, планетата Венера ќе го напушти знакот на Јарец за да се пресели во оној на Водолија, носејќи многу среќа и љубов за воздушните знаци! А вие во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат sвездите за месец февруари.

Овен: среќен месец!
Во месецот февруари дефинитивно ќе имате повеќе среќа од јануари од сентиментална гледна точка: од 1-от ден, всушност, преминот на Венера во знакот на Водолија ќе ви донесе нов ентузијазам и желба за љубов, помагајќи ви да ги оставите настрана конфликтите со партнерот од последниот период. За слободните ќе биде поволен период за нови средби.  Од професионална гледна точка, можете да сметате на убавиот Меркур, кој е на ваша страна во текот на целиот месец: заедно со Јупитер, тоа ќе ви гарантира успех за сите ваши проекти!

Бик: Не постапувајте набрзина 
Месец февруари ќе биде доста стресен за вашиот знак, како во сентименталната, така и во професионална област. Од деловна гледна точка, Меркур е во неповолна положба и ќе ризикува да донесе уште неколку забавувања на вашите проекти, создавајќи и можни конфликти со шефовите и колегите. Јупитер, исто така е во неповолна положба, па ве замолува да не постапувате набрзина. Дури и во љубовта, од вас ќе се бара одредена претпазливост, барем до 25-тиот ден, а потоа Венера ќе се врати да ви се насмевне. Не донесувајте одлуки за кои можеби утре ќе жалите.

Близнаци: убави изненадувања!
Драги Близнаци, вашиот месец февруари ќе биде полн со убави изненадувања! Од професионална гледна точка, ќе можете да сметате на прекрасниот Меркур – вашата заштитна планета – подготвена да ви даде голема убедливост и завиден магнетизам: вашите проекти ќе бидат успешни, а на луѓето околу вас ќе им биде тешко да ви кажат „не“! Во љубовта, до 25-тиот ден можете да сметате на планетата Венера, која ќе ја поддржи вашата љубовна приказна, без оглед дали е долготрајна или не. Слободните ќе имаат повеќе од една можност да направат интересни средби.

Рак: спокојот се враќа!
Конечно, месец февруари ќе ви ги врати мирот и спокојството во срцето, повредено од прилично стресниот јануари. Уште од 1-от ден, всушност, планетата Венера веќе нема да биде во опозиција со вашиот знак: малку по малку ќе можете да ги решите проблемите со вашиот партнер или, ако се најдете сами, да ја откриете во себе целата сила што ви треба за да се започне одново. Марс во поволна положба ви гарантира енергија и одлучност, кои ќе знаете да ги искористите за да се наметнете дури и на полето на работата.

Лав: каков стрес!
Февруари, за жал, не носи добра вест за вашиот знак, кој секако не е меѓу омилените во почетокот на 2021 година… На спротивставувањето на Јупитер, Сатурн и Меркур ќе им се придружи и она на Венера, што ќе донесе уште некои проблеми во областа на чувствата. Стиснете ги забите до 25-тиот ден, кога конечно ќе можете длабоко да вдишете! Стресот на работното место ќе биде огромен, а ризикот е да ги донесете дома тензиите од канцеларијата. Секогаш кога е можно, дајте си мигови на релаксација, направете сè за себе!

Девица: не плашете се од осаменост и промени!
Ѕвездите во месец февруари ве замолуваат да ги разјасните вашите чувства: понекогаш ризикувате да одолговлекувате врска за која знаете дека веќе е завршена. Не плашете се од осаменост и промени: важно е во овој момент да го отворите срцето и да зборувате јасно, бидејќи почнувајќи од 25 -ти февруари планетата Венера ќе влезе во опозиција со вашиот знак, а решавањето на проблемите со вашиот партнер ќе биде уште покомплицирано. На работното место, не очекувајте големи изненадувања: време е да го жнеете она што беше посеано минатата година.

Вага: големи емоции!
Драги Ваги, месец февруари се отвора со поволен транзит за вашиот знак: почнувајќи од 1-от ден, Венера ќе го напушти знакот на Јарец за да се пресели во Водолија, подготвена да ги фаворизира сите воздушни знаци, вклучително и вас! Планетата на љубовта, овој месец, ќе ви донесе големи емоции, помагајќи ви да ги надминете кризата или тензиите со вашиот партнер од последниот период. Небото ви носи среќа и во професионалната сфера: Јупитер и Меркур работат заедно за да ви дадат нови можности, потврди или да ви донесат важни сојузници за вашите проекти.

Шкорпија: може и подобро…
Вашиот месец февруари, за жал, нема да биде најсреќен, и од сентиментален и од професионален аспект. Почнувајќи од 1-от ден, планетата Венера ќе заземе неповолна позиција за вашиот знак и ќе остане таму до 25-тиот ден: конфликтите и дискусиите со вашиот партнер може да се разгорат. Исто така, ќе доживеете дополнителна напнатост на работа, особено ако имате професија со која сте во постојан контакт со други лица. Марс во опозиција ќе направи да се чувствувате прилично уморни и под стрес, дајте си време само за себе кога можете!

Стрелец: врвен февруари!
Вашиот месец февруари ќе биде многу среќен! Од 1-от до 25-от ден можете да сметате на прекрасната Венера, подготвена да ве фаворизира во областа на чувствата. Вашата љубовна врска ќе направи да се чувствувате исполнети и ќе имате голема желба да правите планови за иднината. Дури и на работа доаѓа добра вест: Меркур ќе ви помогне да ги пронајдете вистинските можности, додека Јупитер ќе им даде солидна основа на вашите проекти за да можат наскоро да се реализираат: вистинско време е да започнете работа што многу ја сакате веќе извесно време!

Јарец: патот е чист!
Почнувајќи од 1-ви февруари веќе нема да ја имате Венера како заштитник, но не мора да се грижите : благодарение на позитивните енергии на планетата на љубовта, во последниот период успеавте да внесете стабилност во вашата врска и сега може само да уживате во плодовите на толку големата посветеност. Многу парови ќе се одлучат да направат важни проекти за нивната заедничка иднина. Дури и од професионална гледна точка, ќе можете да ги реализирате проектите што ви се најважни: конечно патот е чист и на резултатите нема да чекате долго!

Водолија: месец на љубов!
Февруари ќе биде исклучителен месец за вашиот знак, миленик на ѕвездите во 2021 година! Почнувајќи од 1-от ден, планетата Венера ќе влезе во вашиот знак: овој спој ќе ви донесе многу среќа во однос на чувствата. Љубовта ќе биде вистинска ѕвезда на овој месец, па дури и најразочараните меѓу вас ќе можат повторно да сонуваат! Одлични вести ќе пристигнат и во професионалната сфера: со Сонцето, Меркур и Јупитер во знакот, ќе биде тешко нешто да тргне наопаку. Единствената болна точка е Марс во Бик, кој одзема малку енергија.

Риби: Бидете трпеливи!
Во февруари вашиот знак можеби ќе пропушти уште неколку „искри“: ситуацијата ќе ви изгледа демотивирачка бидејќи нема веднаш да ги видите резултатите што ги чекавте… Бидете трпеливи, месец март ќе ви приреди одлични изненадувања! Всушност, почнувајќи од 25 -от ден, планетата Венера ќе влезе во вашиот знак, а потоа љубовта ќе стане вистински протагонист на вашите денови. Дотогаш, не престанувајте да гледате наоколу: не сите љубови се раѓаат на прв поглед, некој може да си замине тивко, а потоа да се врати и пријатно да ве изненади.

x

Check Also

Еко-Свест: Дрвото можеби грее најевтино и најубаво, но е тивок убиец

Поради намалената економска моќ дури три четвртини од населението во земјава се ...