Хороскоп за јули 2021 година: Жешко лето за огнените знаци!

Скоро целиот месец јули, планетата Венера ќе остане во знакот на Лав, гарантирајќи лето полно со страст за сите огнени знаци! А вие, во кој знак сте родени? Откријте што ви подготвуваат sвездите за месец јули 2021!

Овен: жежок јули!
Месецот јули ќе биде многу жежок, ама ние не зборуваме само за времето! Планетата Венера ќе ве преплави со позитивна енергија и љубовта ќе биде вистинската ѕвезда на вашето лето. Слободните ќе остварат интересни средби, но пред сè, месецот ќе биде интересен за оние кои неодамна започнаа нова врска и кои ќе уживаат во целост! Меркур, во неповолна положба, пак, создава некои пречки на работното место во периодот помеѓу 11 и 28 јули: на крајот на месецот ќе се врати да дејствува во ваша корист!

Бик: малку напнат месец 
За жал, месец јули ќе донесе уште една напнатост на вашиот знак во областа на чувствата… Венера, всушност, ќе изврши неповолен транзит и, барем до 22-ри ден, ќе биде лесно за расправии и дискусии помеѓу вас и вашиот партнер. Не грижете се, сепак: во последната недела од месецот сè ќе биде добро! Добри вести во однос на полето на работата, со убав поволен Меркур почнувајќи од ден 11. За жал, Марс ќе продолжи да ве прави да се чувствувате поуморни и нема да бидете секогаш во можност да се опуштите како што сакате.

Близнаци: каква енергија!
Драги Близнаци, месец јули ќе ви донесе многу среќа во однос на чувствата, барем до 22-ри! Во овој период, всушност, планетата Венера ќе биде на ваша страна, подготвена да ви овозможи воодушевувачки средби и авантури за паметење… Меркур, од своја страна, ќе остане во вашиот знак до 11-тиот ден: првиот дел од месецот ќе биде најсреќен што се однесува до состаноците, без разлика дали се однесуваат на љубов и пријателства или на нови деловни контакти. Марс ви дава голема позитивна енергија и голема желба се да постигнете!

Рак: интересен јули 
Месец јули ќе биде особено интересен од професионална гледна точка и, генерално, за вашите односи. Всушност, почнувајќи од 11 ден, планетата Меркур ќе влезе во вашиот знак, давајќи ви нови можности за средби и нови проекти. Вашата способност да ги разберете другите ќе се изостри, како и вашиот природен дар на заводник/чка … Областа на чувства е исто така фаворизирана, со прекрасна Венера што повторно ќе биде активна почнувајќи од 22-от ден, подготвена да ви донесе вести во областа на чувствата.

Лав: кралеви на летото!
Јули ќе биде многу жежок за вашиот знак, кој ќе може да смета – до 22 ден – на присуството на планетата Венера. Областа на чувствата ќе биде фаворизирана: за слободните ќе има жешки средби, додека за оние кои се веќе во пар страста ќе се зголеми драстично! Планетата Марс исто така ќе биде во вашиот знак до крајот на месецот, што ќе ве направи особено енергични и витални, вистински крал на летото! Има и добри можности за работа, особено во првиот и последниот ден од месецот.

Девица: бидете трпеливи 
Првиот дел од јули ќе биде тивок за вашиот знак: ќе се чини дека недостасуваат поголеми емоции и движење, како во вашиот љубовен живот, така и во професионалниот во кој некои блокади може дури и да се создадат… Не грижете се: втората половина на јули ќе биде сосема поинаква песна! Почнувајќи од 11 ден, планетата Меркур ќе се врати да дејствува во ваша корист, донесувајќи ви добра вест, додека – од 22 ден – планетата Венера ќе влезе во вашиот знак, подготвена да ви донесе месец (август) полн со љубов и страст!

Вага: супер-романтичен месец!
Дали сте подготвени да доживеете супер-романтичен јули месец? Планетата Венера ќе дејствува во ваша корист до 22-ри ден, внесувајќи толку многу сладост и страст во вашиот живот! За самците, средбите ќе бидат фаворизирани особено во првиот дел од месецот, исто така, благодарение на влијанието на убавиот Меркур. Во вториот дел од јули, сепак, може да се појават уште некои проблеми во врска со работата. Планетата Марс, поволна до 29-тиот ден, ќе ви даде многу енергија и добра физичка форма!

Шкорпија: Меркур се грижи за вас!
Месецот јули ќе биде малку напнат за вашиот знак, кој ќе треба да се справи со дисонанцата на Венера, Марс и Јупитер. Во љубовта, може да се појават жестоки дискусии со партнерот и расправии кои е тешко да се стишат, барем до 22-от ден, кога планетата на љубовта конечно повторно ќе ви се насмевне. На работното место може да се чувствувате под стрес: за среќа ќе ви помага Меркур, поволен помеѓу 11-ти и 28-ми, и ќе ви донесе добри нови можности… Не грижете се: почнувајќи од последните денови на јули, ќе доживеете убаво закрепнување и ќе се чувствувате полни со енергија!

Стрелец: месец на страст!
Драги Стрелци, месец јули ќе биде многу интересен што се однесува до чувствата: Венера ќе биде поволна за вашиот знак до 22-риот ден и ќе ви пружи многу страствени моменти. Понатаму, почнувајќи од 11-тиот ден, веќе нема да ја имате во опозиција планетата Меркур и ќе им биде полесно на осамените да остварат интересни средби. На работното место може да наидете на блокади во првиот дел од месецот, но сè ќе може да се реши во вториот дел. Конечно, до 29-тиот ден, ќе можете да сметате на поддршката на планетата Марс, што ќе ви даде многу енергија.

Јарец: грижи на работа 
Во месец јули – со Сонцето во опозиција- ќе биде лесно да се чувствувате прилично под притисок и стрес. Понатаму, почнувајќи од 11-от ден, планетата Меркур исто така ќе биде во опозиција на вашиот знак: на работното место може да има блокади или забавување, што ќе се реши дури во следниот месец. Искористете го овој момент да си дадете заслужена релаксација и да ја вратите својата енергија: почнувајќи од 29-тиот ден, планетата Марс повторно ќе биде активна и ќе се чувствувате многу посилни.

Водолија: љубовни проблеми 
Во месец јули – за жал – ќе мора да го издржите противењето на Венера … Планетата на љубовта ќе биде во опозиција на вашиот знак до 22-риот ден, па дури и кај паровите со долг „стаж“, може да се појават расправии и недоразбирања. Некои од вас длабоко ќе се сомневаат во вашето минато и ќе изберат да тргнат по нови патишта. Марс, исто така во опозиција, ќе ве направи особено нервозни и под стрес. За среќа, работната област ќе ви донесе големо задоволство, со поволен Меркур и поволен Јупитер.

Риби: не чекајте!
Планетата Венера ќе влезе во спротивност со вашиот знак почнувајќи од 22-от ден: последните денови од јули ќе бидат особено тешки во однос на чувствата и некои врски може дури и да завршат. Искористете го првиот дел од месецот за да разјасните какви било отворени проблеми со вашиот партнер и да побарате конструктивен дијалог колку што е можно повеќе. Меркур ќе ви помогне во вашите односи, и лични и професионални, почнувајќи од 11-от ден. На полето на работа ќе има големи задоволства.

x

Check Also

За позитивна енергија во домот, ослободете се од овие работи

Според Фенг шуи, секој предмет што го имате во домот, има своја ...