Хороскоп за месец АВГУСТ: Љубовни проблеми за Овните, месец на љубов за Девиците, среќен – за Вагите!

Во првата половина на август планетата Венера ќе ги фаворизира земјените знаци, а потоа ќе премине во знакот на Вага… А, вие? Во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат sвездите за месец август!

Овен: љубовни проблеми 
Вашиот месец август нема да биде лесен во однос на чувствата, особено во неговата втора половина, кога ќе треба да се справите со Венера во опозиција… Почнувајќи од 16 -тиот ден, всушност, планетата на љубовта ќе донесе малку „врева“ во вашиот љубовен живот, особено ако сте во врска. Некои од вас можеби доживуваат вистинска криза. Подобро, сепак, ќе биде од гледна точка на професијата: Меркур е поволен во првата половина на месецот и ќе имате со вас убав Јупитер, кои заедно ќе ви помогнат да ги реализирате вашите проекти на најдобар начин.

Бик: Венера се грижи за Вас!
Во првата половина на август можете да сметате на прекрасна Венера во поволен аспект, што ќе ви гарантира љубов и страст за вашиот хороскопски знак! Ќе биде среќно време и за слободните, кои би можеле да имаат интересни средби. На работа, сепак, ќе мора да си внимавате на грбот, особено во првиот дел од месецот, кога дисонантниот Меркур може да доведе до недоразбирања и расправии со шефовите и колегите. Подобро, сепак, ќе биде почнувајќи од 11 ден, кога може да се појават нови можности. Поволниот Марс прави да се чувствувате силно и со многу волја.

Близнаци: бидете трпеливи
Драги Близнаци, месецот август не започнува на најдобар начин во однос на чувствата: Венера во дисонантна позиција може да ви донесе расправии и жестоки дискусии со вашиот партнер до 16 -тиот ден. Од тој датум, полесно ќе се најде дијалогот и соучесништвото што до сега изгледаше изгубено. Од деловна гледна точка, напротив, првиот дел од месецот ќе биде подобар од вториот, во кој неповолниот Меркур може да предизвика забавување и блокирање: ако чекате некои одговори, ќе мора да го почекате месец септември.

Рак: добра енергија!
Вашиот месец август се отвора со дефинитивно романтична и убава Венера, која ќе го заштити вашиот љубовен живот, барем до 16-тиот ден. Од тој датум натаму, за жал, планетата на љубовта ќе направи неповолен транзит за вашиот знак и може да настанат тензии помеѓу вас и вашиот партнер, или – ако неодамна сте започнале нова приказна – може да доживеете моменти на разочарување… На работното поле, сепак, добри вести може да пристигнат во втората половина на месецот. Марс во поволна положба ви дава добра енергија.

Лав: не воздржувајте се!
До 11 -ти ден се уште ќе можете да сметаш на прекрасниот Меркур во вашиот знак, што ќе Ви помогне заедно со Сонцето да направите важни чекори напред во врска со вашите проекти, работа или на друг начин. Не се повлекувајте! Навистина  Сатурн е во опозиција, но всушност – оваа планета само ве подготвува за голема промена која ќе следува. Август дефинитивно ќе донесе среќа и на полето на чувствата: почнувајќи од 16 -тиот ден, ќе можете да сметате на прекрасната Венера во поволна положба, подготвена да ви даде возбудливи средби и денови полни со страст …

Девица: месец на љубов!
Драги Девици, август ќе биде месец на љубов за вашиот знак, барем во неговата прва половина, кога ќе може да сметате на прекрасната (и многу романтична) Венера. Оваа планета ќе ви донесе голема среќа во однос на чувствата, и ќе ви донесе на полето на љубовта – незаборавни моменти, без разлика дали сте веќе во врска, или не. Почнувајќи од 11 -тиот ден, пак, планетата Меркур, исто така, ќе влезе во вашиот знак и ќе ви донесе добри вести во врска со работата.  Марс од своја страна (исто така во вашиот знак) ќе биде подготвен да ви даде одлична енергија за целиот месец!

Вага: среќен месец!
Драги Ваги, месецот август ќе донесе многу среќа за вашиот знак, кој ќе го почувствува – почнувајќи од 16 -тиот ден – влезот на Венера. Втората половина од месецот, всушност, ќе биде посветена на љубовта и чувствата. Ќе доживеете многу страсни моменти и можеби тоа нема да биде само летна авантура, туку голема љубов! Исто така, на професионален план, се подготвуваат некои добри вести: Меркур и Јупитер ќе ви помогнат да постигнете нешто важно, дури и ако плодовите на вашата работа ќе дојдат во септември.

Шкорпија: обновување на енергијата!
Август влече малку замор од прилично напорниот јули, особено во однос на работата. До 11 -тиот ден, на неповолната позиција на Јупитер, исто така ќе се придружи и Меркур, што може да доведе до блокирање или забавување на вашиот професионален пат. Но, не грижете се, ситуацијата ќе се подобри во втората половина на месецот, кога – исто така благодарение на убавиот поволен Марс – ќе можете да се одморите и да закрепнете со малку повеќе енергија. Што се однесува до љубовта, првиот дел од август ќе биде повеќе среќен од вториот, благодарение на прекрасната поволна Венера до 16-тиот ден.

Стрелец: Меркур се грижи за Вас!
Август започнува за вашиот знак со неповолен аспект на Венера, кој ќе остане таков до 16-тиот ден: втората половина на месецот ќе биде многу подобра од првата во однос на чувствата! На работното место, напротив, треба да се обложите со сè во првата половина на месецот, кога ќе имате наклоност од Меркур на ваша страна, што ќе ви даде нови стимули и можности за важни средби. Во текот на целиот месец, за жал, ќе мора да го издржите Марс во дисонантен аспект, што ќе ве натера да се чувствувате малку поуморно од вообичаено.

Јарец: каква енергија!
Месецот август ќе биде поволен за вашиот знак, кој дури и на одмор не може психички да се исклучи од работата! До крајот на месецот, всушност, можете да сметате на Меркур во поволен аспект, што ќе ви помогне да ги реализирате вашите проекти, кои, сепак, би можеле да добијат блокада на почетокот на септември. Во љубовта среќата ќе ви се насмевне во првата половина на месецот, кога на ваша страна ќе ја имате планетата Венера. Меѓутоа, почнувајќи од 16 -тиот ден, може да се појават уште неколку дискусии со партнерот. Поволниот Марс ќе ве направи поенергични и поборбени од кога било!

Водолија: спокојноста се враќа!
Месецот јули не беше лесен за вашиот знак, кој во месец август – конечно – ќе може малку по малку да најде одредена ведрина. Планетата Меркур ќе остане во опозиција до 11-тиот ден: почнувајќи од тој датум, блокадите или проблемите поврзани со работа ќе најдат решение и ќе можете да се вратите на вистинскиот пат, исто така заштитени од Јупитер и Сатурн. Во љубовта, спокојот  ќе се врати од 16 -тиот ден и во текот на втората половина од месецот: паровите кои успеале да одолеат на кризата од последниот период ќе бидат посилни и пообединети од кога и да било!

Риби: комплициран месец 
Драги Риби, месецот август – за жал – ќе биде доста тежок за вашиот знак,кој ќе треба да се справи со спротивставувањето на Венера, Марс и Меркур! Марс ќе остане во опозиција во текот на целиот месец, ќе ви одземе енергија и ќе ве натера да се чувствувате поуморно. Меркур, пак, ќе влезе во опозиција од 11. ден до крајот на месецот, носејќи ви уште некои проблеми или забавувања на полето на работата. Конечно, Венера ќе остане во опозиција само до 16 -тиот ден: почнувајќи од тој датум, ќе можете да најдете одмор од вашите болки во љубовта.

x

Check Also

Викенд хороскоп – Полни сте со љубов, особено кон една посебна личност која многу ви значи

Овен Љубовта и романтиката денес ви се главни приоритети. Некој кој не ...