И Џереми Скот се откажа од Модната недела во Њујорк

Уште едно откажувањеод Модната недела во Њујорк. За Модната недела закажана за 7-ми до 12-ти февруари, дизајнерот Џереми Скот нема да биде таму.

Дизајнерот стави до знаење дека својата модна ревија ќе ја реализира во Париз за време на Неделата на париската модна недела, во јули.

Ова е неочекувана одлука: модната ревија на Џереми Скот за сезоната есен/зима 2020/2021 веќе беше на календарот на 7 февруари во 20:00 часот и требаше да претставува големото отворање на модната недела во Њујорк. Краткото соопштение на неговиот тим прецизираше дека изборот е замислен да биде „обид да му се оддаде почит на градот кадешто ја започна својата кариера во дизајнот“.

 

x

Check Also

За кои 4 работи треба да размислиме кога купуваме на попуст?

Кој може да им одолее на попустите? Излозите на продавниците велат “Повелете“, ...