И Ирина Шаик заплива во дизајнерските води

Супермоделот Ирина Шаик дизајнираше колекција на костими за капење за марката Бич Бани, а заштитно лице на истата ќе биде самата таа.

irina 5

27-годишната Ирина Шаик се обиде и како моден дизајнер на костими за капење. Во новата колекција на Бич Бани ќе доминираат животинските принтови и залтните детаљи.

Моделите ќе бидат пуштени во продажба на почетокот на септември, а ќе чинат околу 300 долари.

x

Check Also

Новата колекција на ZARA нè подготви за лето 2021

Сонувате за летото и плажите? Модната марка Zara веќе не однесе таму, ...