IKEA лансираше колекција за домашни миленичиња

LURVIG (на шведски значи „влакнесто“) е новата колекција на Икеа дизајнирана за домашни миленичиња.

Колекцијата содржи се што ни е неопходно за нашите слатки миленичиња – од постелнина до перници, од софи до торби за транспорт, од играчки до прибор за јадење.

За сега, колекцијата дизајнирана за кучиња и мачки ќе може да се купи во продавниците Икеа во Амрика, Канада, Франција и Јапонија, а во останатите земји ќе биде достапна во продажба од март 2018.

Во фотогалеријата погледнете дел од колекцијата.

x

Check Also

„Со точак во Пастел“: Пастел организира акција со велосипед за намалување на загадувањето на околината

Ресторан Пастел и Пекарница Пастел организираат креативна кампања во месец септември насловена ...