Имате чести главоболки? Овој домашен лек е сè што ви треба

Кога ќе не заболе главата, обично посегнуваме за билокој лек пторив болки кој го имаме при рака. Сепак, ако го подготвите овој еликсир ќе ви биде од многу поголема помош, а истовремено поволно ќе влијае на целиот организам.

Состојки кои ви се потребни за да го подготвите:

  • 500 грама мед
  • 10 чена лук
  • неколку зрна бибер

Начин на подготовка

Излупете го лукот и секој чен исечете го на половина. Ставете го во чиста тегла, додадете го медот и на крајот биберот. Затворете ја теглата и оставете ја да отстои пет дена пред конзумирање.

Кога ќе ве заболе главата, земете една лажица од овој еликсир, но потрудете се секогаш да изедете и едно зрнце бибер и парченце лук.

x

Check Also

Иновација во која се вложени повеќе од 8 милијарди долари – IQOS

Филип Морис Интернешнл (ФМИ) прави трансформација во тутунската индустрија со цел да ...