Ин Нифс ја претставува новата тексас колекција од MANGO

Популарниот модел Ин Нифс е главно лице во новиот lookbook на MANGO посветен на тексасот.

Кажете и добредојде на пролетта со новиот деним моден водич на Манго, насловен Out of the Blue. За фотосесијата позира белгиската убавица Ин Нифс презентирајќи ги новите тексас модни парчиња кои не се во класична сина нијанса, туку во пастелни и бели тонови. Акцентот е на пстелно розовата, кремасто-белата и многу светло сината нијанса. Колекцијата содржи фармерки, јакни, кошули, маички и патики.

Дизајнерите од Манго не потсетуваат да не забораваме на обетките и платнената шапка како главни модни додатоци.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...