Инстаграм –хит: Комична имитација на стилот на славните

17-годишното момче од Нов Зеланд, Лием Мартин, стана омилен на социјалните мрежи кога својот Инстаграм профил почна да го употребува за постирање на фотографии на кои позира во стилот на славните убавици.

li55

Момчето дошло до оваа идеја пред една година кога почнал да работи на фустаните кои познатите ѕвезди ги носат во своите спотови и на црвените ќилими.

li996

Така на неговата комична листа се најдоа и Ријана, Кети Пери, Лана Дел Реј, Лејди Гага, Ким Кардашијан…

li99

li75

 

li09

li636

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Максима од Холандија во црвена модна комбинација од глава до пети

49-годишната кралица присуствуваше на настан во Утрехт облечена во тотален изглед во ...