Ирина Шаик: Ако немате нешто, сакате да го имате…

Летното дигитално издание на  HarpersBazaar  го краси топ моделот Ирина Шаик. 

Фотографирана од Зои Гросман, руската убавица позира во розов фустан од Брендон Максвел. За фотосесијата Шаик носи модни парчиња од Burberry, Bulgari и Carolina Herrera.

Зборувајќи за нејзиниот приватен живот, Шаик, меѓу другото, вели – „Мислам дека е човечко, ако не го имате, сакате да го имате. Таму има завеса, а вие сакате да ја отворите завесата. Веројатно, тоа е до љубопитноста“.

Во продолжение дел од фотосесијата за Интернет-изданието.

 

x

Check Also

Започнува продажбата на спектакуларниот HUAWEI Mate Xs и на македонскиот пазар

 Од вчера, најиновативниот производ до сега, се продава ексклузивно во продажните салони на ...