Ирина Шаик, Џиџи Хадид и Џоан Смолс во сапунска опера на Moschino

Италијанската модна марка Moschino продолжува со забавни модни кампањи кои го привлекуваат вниманието. 

За сезоната есен/зима 2019, новата колекција се рекламира преку фотосесија и кратки филмови кои се инспирирани од сапунските опери на 80-те години.Водечки лица во оваа драма се топ моделите Ирина Шаик, Џоан Смолс и Џици Хадид. Зад објективот пак, е фантастичниот Сивен Меисел. 

x

Check Also

Еве ја темата и специјалните гости на Мет Гала 2020

Темата одбрана од Costume Institute за 2020 година за значајниот моден настан Мет ...