Ирина Шаик е лице во кампањата за пролет/лето на Furla

Руската убавица Ирина Шаик е главно лице во кампањата на колекцијата на модни додатоци на Furla за сезоната пролет/лето 2020. 

За фотографијата е задолжен модниот фотограф Џампаоло Скура. Во новата колекција на Furla доминираат колор-блок чантите, а се форсира и силната црвена нијанса. Што се однесува до димензиите на чантите, иако годинава во тренд се малите чантички (кои секако ги има во новата колекција на Furla), сепак, доминираат класичните модели со нагласена елеганција, што е во духот на компанијата. 

x

Check Also

Кејт Мидлтон ги доби најлошите последици од Мегзит

Вилијам и Кејт Мидлтон секогаш јавно ја поддржуваа одлуката на Хари и ...