Ирина Шаик е лице во новата кампања на Marc Jacobs Beauty

Каја Гербер, Лила Мос и Винона Рајдер беа главни лица во претходните рекламни кампањи на Marc Jacobs Beauty, а во новата кампања ѕвезда е Ирина Шаик. 
Руската убавица се приклучи на импресивната листа на познати имиња кои позираат за Марк Џејкобс. За новата кампања на козметичката линија, топ моделот позира пред објективот на Дејвид Симс. Трендовите се „smokey“ и „dreamy“ изглед  односно силно нагласени очи и нежни, ненегласени усни. Од палетата на бои доминира виолетовата.
 

x

Check Also

Ќерката на Синди Крафорд стана лице на Ив Сен Лоран

По рекламните кампањи за Фенди и Стела Мекартни, ќерката на Синди Крафорд, ...