Ирина Шаик со чантичка „Идиот“, се обраќа ли на Бредли Купер?

Познатиот топ модели Ирина Шаик е фотографирана на Менхетен во необична модна комбинација, поточно со впечатлива чантичка со порака.

Манекенката е облечена во бело мини фустанче, црно сако и чизми, од модните додатоци – тука се предимензионираните црни очила за сонце и дискретен накит. Но, едно модно парче привлекува големо внимание – чантичката во форма на книга. Оваа чанта – книга е дизајнирана така што на едната страна убаво се гледа насловот на „книгата“, „Идиот“ од Фјодор Достоевски од 1860 година.

 

Му се обраќа ли на Бредли Купер?

x

Check Also

Изглед на денот: Синиот миди фустан на Кејт Мидлтон

Војвотката од Кембриџ присуствуваше на нејзиниот прв пост-карантински настан LIVE за одбележување ...