Ирина Шаик со ќеркичката дотерани во исти „Burberry“ фустанчиња

По разделбата со глумецот Бредли Купер, рускиот топ модел Ирина Шаик не заборава на убавите модни изгледи дури и кога е во њујоршкиот парк со ќеркичката Леа Купер.

Дека разделбата со глумецот не влијаеше на нејзиното модно расположение, покажува неодамнешната фотографија направена во паркот во Њујорк.

Топ моделот носи мини кошула-фустан со препознатливиот  „Burberry“ принт,  а ќеркичката Леа е во сличен модел на „Burberry“ фустанче дизајнирано за детската летна линија, во комбинација со црвени сандалчиња.

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...