Ирина Шаик во блуза и сукња од новата колекција на H&M, инпирирајте се од изгледот

На едно од нејзините бројни појавувања на црвените теписи, супермоделот одбра црна комбинација од топ и здолниште. Блузата и здолништето се од новата колекција на H&M, Conscious Exclusive, која од завчера е достапна во продажба во продавниците.

Инаку, модата за оваа сезона се фокусира на трендовите од 80-тите години, особено кога се во прашања деталите кои ги нагласуваат ракавите и рамениците. Така е и со оваа блуза. Карактеристично за коелкцијата Conscious Exclusive е што модните парчиња се направени од рециклирани материјали. Блузата која убавата русинка ја носи достапна е во продажба по цена од 99 евра, додека сукњата чини 59 евра.

Супермоделката изгледот го заокружила со плишана црвена чанта и сандали со високи потпетици.

 

 

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...