Ирина Шаик

Ирина Шаик во трендовски костум со вашки крој

На париската модна недела, супермоделот Ирина Шајк беше овековечена во момент на „уличен стил“ со формален изглед, кој го претставува новиот тренд на неутрални нијанси и костум со машки крој.

Костумот е  „made in“ Нов Зеланд од марката Paris Georgia.

Предимензионираниот костум, иако не е од „извикана“ модна марка, лини „солено“ – панталоните се достапни во продажба по цена од 377 евра, додека палтото – 537 евра.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...