Ист фустан: Северина V.S Моника Белучи – кому подобро прилега?

Црниот фустан со потпис од Д&Г кој преубавата Моника Белучи го носеше на црвениот ќилим на Канскиот филмски фестивал, еве го и на телото на Северина.

fustan 345

Нема сомнеж, Северина изгледа како црн лебед во елегантната креација на модната двојка Долче и Габана, а истиот фустан пред неколку дена видовме како го носи музата на Д&Г, глумицата Моника Белучи.

fustan 123

Судејќи според фотографиите, двете одлично го носат овој црн футан, и што се однесува до нас воопшто не станува збор за „натрпевар“ кому подобро стои. Туку за прашање на (малку лична) креативност, при изборот.

Па, да кажеме, минусот оди сепак кај Северина.

 

x

Check Also

Ангелите на Викторија сикрет вака ја најавија новата колекција

Victoria’s Secret лансираше жешка кампања најавувајќи ја новата колекција на долна облека ...