Италијанска драма: модна есен на Долче и Габана

Додека на славните креатори им се случува и судска драма, медиумите се преплавија со нивната драматична колекција за есента која следува.

dg12

Страст, тантела, јужен темперамент, Сицилија и многу драма. Класичните комбинации црно, црвено, бело повторно се во игра. Главни протагоности во кампањата на Долче и Габана за есен 2013 се Моника Белучи, Кејт Кинг и Бјанка Балти.

dg10

Девојките ни сервираат голема доза на драматичност преку гестикулациите и емотивните изрази на лицето на фотографиите направени пред објективот на Доменико Долче.

dg8

Во есенската колекција доминира тантелата и принтот со религизони фигури.

dg11

dg6

dg4

dg2

dg1

dg3

dg5

dg9

x

Check Also

Новата колекција на ZARA нè подготви за лето 2021

Сонувате за летото и плажите? Модната марка Zara веќе не однесе таму, ...