Ива Михајловска е победничка на Miss Summer Internatiomal

 

На изборот за Miss Summer Internatiomal кој се одржа на Кипар, победи претставничката на Македонија, 24-годишната Ива Михајловска од Скопје.

mis 3

На овој избор за убавина од Македонија се претставија шест девојки, сите од Модното студио Црнокрак, а дури четири од нив освоија титули. Титулата прва придружничка ја освои Елена Анѓеловска, Мис фотогеничност е Антонија Локвенец, а Мис Персоналити – Билјана Милеска.

Модниот дизајнер Ненад Секирарски беше одговорен за креациите на финалистките, а тој беше и член на жири-комисијата.

mis 5

Miss Summer Internatiomal беше во организација на Аја продукција од Бејрут, Либан.

x

Check Also

Ова е хит фустанче од ZARA, на Инстаграм е ѕвезда

Розовото фустанче од новата колекција на Zara стана хит на Инстаграм. И ...