Изабели Фонтана позира во есенската колекција на Долче и Габана

Моделката Изабели Фонтана отпатува за Сицилија за да ја сними фотосесојата на едиторијалот на ноемвриското издание на Харперс Базар.

Фотографи се браќата Морели, додека убавицата е облечена во гламурни модели од есенската колекција Алта мода на Dolce & Gabbana.

Ви пренесуваме дел од фотосесијата колку да си ги исплакнете очите.

x

Check Also

Кирк Даглас почина на 103 години: Спомените на неговиот син Мајкл на Инстаграм

„За светот тој беше легенда, за мене тато. Јас сум толку горд ...