Избор за убавина Мис Аполон 2014

Минатиот викенд во Бодрум, Турција, се одржа интернационалниот избор за убавина Мис Аполон 2014 со учество на 30 девојки од исто толку држави од светот.

mis 234

Нашата држава ја претставуваше 17-годишната Ана Трајковска од Тетово, која направи убав успех со пласманот во топ пет најубави девојки, а ја освои титулата Мис Веноса 2014 која жирито и ја додели за комлетна личност.

mis 123

Победничка Мис Аполон 2014 е Диана Кубасова од Летонија, прва придружничка е Екатерина Циганова од Казахстан, а втора придружничка е Александра Бред од Русија.

Македонката Ана Трајковска во Турција престојуваше десет дена благодарение на Модното студио Црнокрак кое ја има лиценцата за Македонија за овој интернационален избор за убавина.

x

Check Also

Mango Committed 2021, колекција дизајнирана за пролет/лето со еко-материјали

Моделката Фелис Ноурдхоф позира за колекцијата на Манго за сезоната пролет/лето 2021. ...