Изглед на денот: Адријана Лима во свилен „Прада“ фустан

На црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал, на премиерата на шпанскиот филм Џулиета во режија на Педро Алмодовар, погледите ги собра 34-годишниот модел на Викторија сикрет, Андријана Лима.

izgled 1

Пред бројните фото-објективи, Лима позираше во макси свилен фустан од Прада.

Белиот фустан со црни детаљи, со исклучително длабоко деколте и шлиц, го стави во преден план убавото тело на топ моделот. Изгледот е заокружен со црвен лакт на ноктите и црни „Прада“ сандали на висока потпетица кои ја откриваа тетоважата на левата нога.

izgled 5

izgled 9

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...