Изглед на денот: Алесандра Амбросио од глава до петици во бела тантела

Топмоделот Алесандра Амбросио повторно покажа многу стил одбирајќи бели „жешки“ комбинезонски.

Alessandra-Ambrosio-26

На забавата на Воко која се случуваше во Мондријан хотелот во Холивуд, ангелот на Викторија сикрет пристигна облечена во бели кратки комбинезонки со спуштени „раменици“ и многу чипка, во комбинација со чипкасти бели чевли со висока потпетица.

Alessandra-Ambrosio-201

Alessandra-Ambrosio-181

Изгледот е разигран со впечатливиот тиркизен ѓердан и весели портокалови нокти.

Alessandra-Ambrosio-112

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...