Изглед на денот: Амал Клуни во „Гучи“

Во Вест Вилиџ, Њујорк, Амал Клуни уште еднаш покажа колку има стил.

ako1

Облечена во комбинација од најновата колекција на модната марка Гучи (пролет/лето 2015), со впечатлив портокалов топ со интересна питон-кожена јака, пастелно свилено здолниште, егенатни чевли и контрастно црна чанта Баленсиага.

x

Check Also

Помеѓу науката и технологијата: Нови иновативни производи како подобро решение за пушачите  

  Долго очекуваниот крај на 2020-та година, година која популарно е прогласена ...