Изглед на денот: Амал Клуни во ретро фустан од Валентино

Романтичен викенд на Сардинија поминаа славниот пар Амал и Џорџ Клуни.

Минатиот викенд Амал и Џорџ Клуни го минаа во Порто Сан Паоло на италијанскиот остров Сардинија. Во текот на кусиот одмор, имаа романтична вечера во ресторанот Ил Портолано. За оваа вечерна пилика, адвокатката одбра впечатлив моден изглед од Валентино.

ресторанот Ил Портолано

Ил Портолано

Станува збор за шарен фустан, инспириран од модел од Валентино од 1978 година.

Вечерата беше зачинета и со бакнежи и прегратки.

x

Check Also

Версаче со ретро кампања и Хелена Кристенсен за празничната сезона

Супермоделот од 90-те години, Хелена Кристенсен заедно со мултимедијалната артистка Сара Бејкер ...