Изглед на денот: Амал Клуни во зелена модна комбинација

Адвокатката која има две близначиња помали од две години, богат деловен живот, и која неодамна прослави со сопругот пет години брак, е фотографирана во модна комбинација која ја покажува нејзината интелегенција на стилот.

Облечена е во трендовска зелена нијанса – кожено палто, миди здолниште и чевли со високи потпетици. Сите модни парчиња се од есенската колекција на Burberry од Рикардо Тиши.

Изгледот е заокружен со голема чанта и предимензионирани очила за сонце.

Инспирирајте се од стилот на Амал Клуни.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...