Изглед на денот: Амал Клуни, златно фустанче за златната девојка

Амал и Џорџ Клуни пристигнаа на шпанскиот настан „Казамигос текила“ на Ибица. И претпоставувате веќе, госпоѓа Клуни беше сосема дотерана во духот на настанот.

ak 5

Ако се прашувате како може да се биде истовремено секси и елегантен, погледнете во модниот избор на Амал Клуни.

ak 1

Мини златно фустанче „Вајонет“, црни елегантни чевли на висока потпетица и мала чантичка.

Чевлите се Диор и чинат 590 евра. Чантичката – Џими Чу, а обетките – Оскар де ла Рента (425 долари).

 

ak 3

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...