Изглед на денот: Бијонсе и синиот ангелски фустан

Пејачката се појави на црвениот тепих на VMA наградите во друштво на семејството, облечена во извонредна креација. Кој го дизајнираше фустанот на Бијонсе?

bi 1

Иако многумина погодуваа дека зад креацијата стои Живанши, згрешија. Зад небесно синиот фустан со бел ремен и нагласени раскошни пердуви на горниот дел кој имаат цел да асоцираат на ангелски крилја, стои името на креаторот Франческо Сконамиљо. Имено, фустанот е дел од неговата есенска колекција за 2016 година.

Изгледот е надополнет со смарагди обетки. Многу гламурно.

bi4

x

Check Also

Џенифер Лопез сака да се пресели во Италија

„Можам да кажам дека танцот и музиката се мојата прва љубов, но ...