Изглед на денот: Црниот секси фустан на Алесандра Амброзио

Навикнати сме да ја гледаме во заводлива долна облека на модната писта на Викторија сикрет, па не е за изненадување што ангелот на Викторија сикрет малку остави на фантазијата со модниот избор за настанот на Харперс Базар во Њујорк.

aa2

34-годишиот топ модел на црвениот тепих се појави во црн тесен фустан кој доколку не беше долг ќе можеше да „помине“ и како костим за капење.

Фустанот е од колекцијата Alexandre Vauthier AW15 Couture, а изгледот е надополнет со црно-црвени чевли на висока потпетица и впечатливи обетки.

aa1

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...