Изглед на денот: Црвена њујоршка есен за Амал Клуни

Сопругата на глумецот Клуни, останува во центарот на вниманието кога е во прашање стилот.

Овојпат таа носи капут-фустан во силна црвена боја од колекцијата на Долче и Габана.

am 1

Изгледот е заокружен со кожената бледо-портокалова чанта и елегантните салонки на ниска потпетица.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...