Изглед на денот: Џенифер Лоренс во свилен, чипкаст Ралф Лорен фустан

 

Минатата недела на лондонската премиера на нејзиниот нов филм блескаше во волшебен лилаков фустан од Диор, a и сега изгледа повторно фантастично во фустанот со потпис на Ралф Лорен.

jeni 1

На мадридскиот црвен тепих глумицата се појави во црн свилен фустан со тантела и уште еднаш покажа зашто се наоѓа на листата на најубави жени во светот.

Ефектот туш на очите ја заокружува целата модна приказна.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...