Изглед на денот: Емили Ратајковски во плетен мини фустан и чизми со змијски принт

Инстаграм ѕвездата и глумица Емили Ратајковски се појави во супертрендовски изглед на црвениот тепих на настанот What Goes Around Comes Around, на Модната недела во Њујорк.

27-годишната убавица носеше плетен мини фустан во кремаста нијанса, во комбинација со популарните чизмички со змијски принт, на висока потпетица.

Уште еден трендовски детаљ – црвената Шанел чантичка која ја носеше околу струкот.

Повелете инпирација за шик есенски изглед.

 

x

Check Also

Моника Белучи стана русокоса, инспирирајте се од нејзината нова фризура

Италијанската сексапилна глумица Моника Белучи го промени стилот – стана русокоса. Промената ...