Изглед на денот: Емили Ратајковски во сако наместо фустан и патики

Моделот и глумица Емили Ратајковски е „уловена“ на Њујоршките улици, облечена во сако со флорален принт.

Цветното сако Ратајковски го искомбинирала само со кожени бели патики, додека во комбинација со него, а и под него, не носи ништо.

Изгледот е надополнет со трендовски сребрени обетки и очила за сонце инспирирани од стилот на 90те години.

Па, за храбрите ( и згодни) девојки, еве една модна инспирација.

x

Check Also

Бела Хадид во новата кампања на Мајкл Корс

Бела Хадид е главно лице во новата кампања на Мајкл Корс за ...