Изглед на денот: Ешли Грем на Vogue Fashion Fund Awards 2019

Познато е дека Ешли Грем е во деветиот месец на бременоста и дека за некоја недела на светот ќе донесе бебенце.

Плус сајз моделот Ешли Грем изгледа прекрасно на доделувањето на наградите Vogue Fashion Fund Awards 2019. 

Моделката со раскошни облини за оваа пригода одбра светло виолетов фустан со набори. Изгледот го заокружи со сандали на високи потпетици, елегантна плик чантичка и „висечки“ обетки, додека шминката е совршена.

x

Check Also

Версаче со ретро кампања и Хелена Кристенсен за празничната сезона

Супермоделот од 90-те години, Хелена Кристенсен заедно со мултимедијалната артистка Сара Бејкер ...