Изглед на денот: фустанот со полка точки на Амал Клуни

Во лондонскиот суд Амал Клуни пристигна облечена во црн струкиран фустан со полка точки, и со должина до колената.

amal 2

37-годишната адвокатка со причина е една од најфотографираните жени, особено кога станува збор за нејзиниот префинет стил.

Фустанот со нагласени точки совршено е искомбиниран со класични салонки, големи Прада очила за сонче и црна кожна чанта Диор.

x

Check Also

Наталија Водјанова, нова есенска невеста, му рече „oui“ на Антоан Арло

По објавувањето на свршувачката на 1 јануари, Наталија Водјанова му рече „да“ ...