Изглед на денот: Ирина Шаик во црно-бела комбинација

Кожените јакни на голема врата се вратија на уличната модна сцена за време на преодната сезона. До сега видовме како ги носат Алесандра Амброзио и Бела Хадид, а ова неопходно парче сега го гледаме и кај Ирина Шаик.

Супермоделката ја комбинирала кожената црна јакна со бели панталони.

Изгледот е надополнет со мачкести очила за сонце и црни чизми.

Да се потсетиме како пак, ја носи кожената јакна Алесандра Амброзио.

И Бела Хадид носи кожена јакна  во предимензионирана верзија.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...