Ирина Шаик

Изглед на денот: Ирина Шајк со трендовско палто со ефект на волна

Медиумите пишуваа за новото момче со кое е фотографирана супермоделката Ирина Шајк на њујоршките улици. А,ние пак, ќе напишеме збор – два за нејзиниот трендовски „уличен“ изглед.

Синото палто со миди должина и по крој и по нијанса е хит во најава за следната сезона на постудени денови, слични модели веќе видовме на ревиите кои ги презентираа есенските колекции 2020. Но, ова палто следи уште еден тренд – изгледот со ефект на волна.

Палтото е од новата колекција на Кејт Спајд.

Шајк пак, го носи во фенси комбинација со фармерки.

Есенска колекција на Кејт Спајд

x

Check Also

Кралски изглед на денот – Црвеното макси палто на Кејт Мидлтон

Во сезоната на палта, јакни и блејзери, војвотката од Кемриџ воодушеви со ...