Изглед на денот: КЕЈТ МИДЛТОН во леопард принт

Кејт Мидлтон како да го искористи турбулентниот период во кралското семејство, по заминувањето на Меган и Хари, за да го истакне својот стил на облекување. Сега, конкуренција веќе нема. По обидите да форсира модни комбинации направени од луксузни модни марки и прифатливи „хај стрит“ брендови, се појави во трендовска сукња со провокативен леопард принт.

Смелиот избор на здолниште го „смирила“ со црна ролка и црни чизми со вртоглави потпетици.

x

Check Also

Збогум на дизајнерот на чевли, Серџо Роси

Италијанскиот дизајнер на чевли Серџо Роси почина на 85 годишна возраст. Позитивен ...