Изглед на денот: Кејт Мидлтон во црвена божиќна карирана сукња

Кејт Мидлтон ги воодушеви своите фанови со веселиот моден избор. На еден божиќен настан, војвотката од Кембриџ се појави во друштво на сопругот, принцот Вилијам, облечена во црвена карирана миди сукња.

Со оглед на приликата, изборот не можел да биде подобар!

Сукњата е од Емилија Викстид, а успешната комбинација е направена со црн краток кардиган со копчиња и трендовски чизми. Косата е со природни локни, а насмевката „од уво до уво“ е посебен украс на лицето на Кејт.

Доколку сакате да го „симнете“ изгледот на Кејт за празничната сезона, слични модели на сукњи најдовме во Зара и H&M.

зара

h&m

топшоп

x

Check Also

Бебе Реџа позира во бикини: Вака изгледа жена на Инстаграм без фотошоп!

Популарната пејачка со албанско потекло, Бебе Реџа, позира во дводелен костим за ...